Business Dress Code

Każdy, kto pracuje w większej firmie wie, co to znaczy business dress code. Obowiązują pewne zasady, co do ubioru, wyglądu. Nie można odsłaniać zbyt wiele, nie powinno się także zakładać zbyt wielu dodatków, które szeleszczą, rozpraszają. Podstawą jest prostota oraz minimalizm. Panowie chodzą w garniturach, zaś panie w spodniach, spódnicach do kolan, bluzkach z kołnierzykiem oraz żakietach. Nie mogą one odsłaniać dekoltu. Wygląd ma odzwierciedlać przede wszystkim profesjonalizm pracownika.

Klasycznie, modnie oraz bardzo męsko. Ubiór idealny zarówno do pracy, jak i na ważne uroczystości. Białe marynarki, o ile są dobrze dobrane, wyglądają naprawdę zjawiskowo. Warto mieć cały komplet, czyli koszulę, muchę, garnitur z czarnymi wstawkami, co świetnie pasuje do czarnych, eleganckich spodni.

Buty oczywiście czarne, jednak coraz częściej odchodzi się od tych bardzo lakierowanych. Dodatki to oczywiście spinki, zegarek.

Druga propozycja nieco bardziej luźna, ale nadal jak
najbardziej formalna, nadająca się do pracy. Tutaj postawiono całkowicie na czerń, co w efekcie wygląda bardzo dobrze.

Czerna spodnie oraz koszula wraz z czarnym krawatem. Do tego czarny pasek, może być ze srebrnymi klamrami dla kontrastu. Podwinięte rękawy dodają nieco luzu, jednak podczas formalnych okazji warto zapiąć je normalnie, a na wierzch dodać marynarkę w żywszym kolorze.

Klasyka i prosta elegancka dla pań pracujących w biurze. Czarna, ołówkowa, dopasowana spódnica oraz biała bluzka z dużą kokardą, która jest jednocześnie świetnym dodatkiem.

Do tego stroju najbardziej pasują czarne rajstopy oraz czarne szpilki. Mogą to być buty wsuwane jak również buty zakryte – botki na obcasie. Dobrze, aby się błyszczały, dzięki czemu dodadzą całej stylizacji trochę blasku. Na wierzch można założyć czarny płaszczyk lub żakiet.

Dla miłośniczek szarości kolejna propozycja do biura. Wszystkie standardy dobrego stroju zostały zachowane, czyli spódnica do kolan nie odsłaniająca zbyt wiele oraz bluzka bez dekoltu, a wszystko utrzymane w stonowanych barwach.

Szarości można ze sobą łączyć o czym nie każdy wie, jednak dobrze jaśniejszy odcień założyć u góry. Jeśli chodzi o buty oraz rajstopy mamy sytuację taką samą jak w stylizacji poprzedniej, czyli czarne buty na obcasie i czarne rajstopy.